مشاغل خانگی و زنان هنرمند, مقالات

مشاغل خانگی و زنان

کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی و زنان: اصولاً با گسترش فضای مجازی مشاغل پر درآمد برای خانم ها و آقایان به وجود آمده است. شما اگر کارمند یا خانه دار باشید می‌توانید از این شغل ها استفاده کنید. شما هرکاری را که انتخاب کنید می توانید آن را در اینستاگرام به فروش برسانید. پس از مدتی اگر اصولی کار کنید، به قدری موفق خواهید شد که می توانید در فضای اینترنت نیز فعالیت کنید. و با تاسیس یک سایت فروش خود را افزایش دهید.

اگر برای مدتی به این صورت کار کنید، پس از گذشت چند ماه به تمام خواسته های خودتان می‌رسید. و در نهایت جز زنان موفق در مشاغل خانگی می شوید. شما قادر خواهید بود که این کسب ‌و کار خانگی زنانه‌ را که برای خودتان راه اندازی کرده اید را گسترش دهید وکار برای خانم های بیشتری ایجاد کنید.

کسب و کار خانگی چیست؟

کسب و کار خانگی در واقع تحقق ایده شما در منزل برای ایجاد یک شغل پویا و درنتیجه کسب درآمد است. هر کاری که در خانه انجام شود و شما توسط آن پول به دست آورید کسب و کار خانگی تلقی می شود. زمانی که درباره شغل خانم ها صحبت می شود، حتما باید کسب و کارهای خانگی را در نظر گرفته باشید. ممکن است این سوال مطرح شود که این کار تا چه حد شدنی است ؟ شاید قابل باور نباشد اما در کشوری مثل آمریکا بیش از ۴۰ میلیون نفر از طریق کار در منزل خود کسب درآمد می کنند .

در کشور ما نیز کم نیستند کسانی که کسب و کار خود را در خانه راه انداخته اند. یکی از موفق ترین افرادی که کسب و کار خود را از خانه شروع کرد و اکنون یک کارخانه معروف دارد. مدیر شرکت بهروز و آقای بهروز فروتن است. او می گوید : کارم را برای اولین بار در خانه و بدون داشتن سرمایه و امکانات اولیه شروع کردم. و از اطلاعات فنی در زمینه صنایع غذایی نیز برخوردار نبودم. بنابراین شغل خانم ها و کسب و کارهای خانگی، ارتباط جدا نشدنی از همدیگر دارند.

در ادامه با ما همراه باشید، تا مشاغل خانگی که با کارهای هنری هم سرو کار دارند و مناسب روحیه خانم ها است را بشناسیم.

کسب و کار خانگی و زنان

۱- کار های هنری آشپزخانه‌ای

در بیشتر موارد، کار های آشپزخانه ای جز مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان خانه ‌دار یا کارمند به حساب می‌آید. این شغل نسبت به دیگر شغل های زنانه، ساده تر هم است. چون هرکسی در خانه خودش آشپزخانه دارد و می تواند انواع کارهای مربوط به خانه‌اش را انجام دهد. بنابراین می توان کارهای هنری آشپزخانه ای را برای شغل بانوان، به عنوان کسب و کاری خوب و درآمدزا در نظر گرفت.

-پخت مربا، پخت انواع ترشی، تهیه پیاز داغ، سیر داغ و بادمجان سرخ‌ کرده: زنان کارمند پس از پایان ساعت کاری و به‌ منظور درآمد زایی، می‌ توانند به تهیه این محصولات بپردازند.

-پخت کیک، بیسکوییت، شیرینی، کاپ کیک و … : این شغل دوم جدا از جذابیت‌ هایی که دارد، فرزندان خانواده را هم سر شوق می‎‌ آورد و آنان را همراهتان می‌ کند.

-تهیه غذای خانگی: پخت غذا برای پخش به‌ عنوان ناهار افرادی که تمایلی به فست فود ها ندارند و امکان داشتن غذای خانگی در محل کارشان نیست، گزینه مناسبی می تواند باشد.

۲- کار های هنری دستی

زمانی که به معرفی شغل خانم ها می پردازیم، باید به تمام جنبه ها و ابعاد زندگی خانم ها نیز توجه کنیم. برخی از خانم ها که کارمند می باشند، می توانند پس از بازگشت به منزل برای کسب درآمد بیشتر، به انجام کارهای هنری دستی بپردازند.

-نقاشی، طراحی و خطاطی: این هنر پرهیجان و رنگی، مایه آرامش روان انسان است. در کنار آرامش بخشی، می‌توان به سه صورت از آن درآمد زایی کنید :

  • آموزش آن به متقاضیان در منزل خودتان
  • فروش تابلو های هنری‌ تان
  • انجام کار سفارشی
کسب و کار خانگی و زنان

۳- نواختن موسیقی

خانم‌ های کارمند با این هنر خوش‌ نوا به دو صورت می‌ توانید هم ‌کسب درآمد داشته باشید، هم در کنار فرزندانتان لذت ببرید.

  • تهیه آلبوم و فروش آن
  • آموزش آن به متقاضیان در منزل خودتان

۴- نمد دوزی

یکی از کار های هنری که به زنان کارمند پیشنهاد می‌ شود دوخت نمد است. نمد ها برای مصارف گوناگون عرضه می‌ شوند .تزئین و اکسسوری اتاق کودک، آشپزخانه، گل سر و دیگر محصولاتی که به علت قیمت مناسب و تنوع رنگ، گزینه‌ های خوبی برای خریداران است. باعث شده تا افراد زیادی به انجام این هنر زیبا روی آورند .

۵- خیاطی

خانم کارمند با آموزش هنر خیاطی، می‌تواند ساعات حضور در منزل را به آن اختصاص دهد. و از درآمد بالای آن به ‌عنوان شغل دوم لذت ببرد. شغل خانم ها در زندگی افراد خانواده به میزان بسیار زیادی تاثیر گذار خواهد بود، بنابراین برای انتخاب شغل باید همه جوانب را در نظر گرفت. خیاطی کردن چون در محیط خانه و خانواده هم امکان پذیر است، می تواند انتخاب مناسبی باشد.

هنر دیگری که بانوان کارمند می توانند انجام دهند، دوخت‌ های زیبا روی لباس است. مانند مروارید دوزی، گلدوزی، دوخت‌های با کاموا، نگین دوزی، پولک و منجوق‌ دوزی و… .

مزایای مشاغل خانگی

– آزادی و استقلال عمل بیشتر
-ساعات کاری انعطاف پذیر
-ایجاد تعادل و موازنه بیشتر بین کار و زندگی
-پایین بودن هزینه راه اندازی
-داشتن فرصت و زمان بیشتر
-احساس راحتی بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *